• Misja

  Podobnie jak ewangeliczny paralityk, potrzebujemy
  innych ludzi. Dobrze dobranych - kompetentnych
  pomocników. To nimi właśnie chce posłużyć się
  Boska Dobroć, aby wziąć nas w uzdrawiające ramiona
  Ks. Zdzisław Tront.

  czytaj więcej
 • Dla chorych

  Jak dobrze, że jesteśmy. Właśnie teraz.
  Nie było nas wczoraj, nie będzie nas jutro.
  Jesteśmy dzisiaj to i owo jest tu do zrobienia.
  Ks. Jerzy Szymik

  czytaj więcej
 • Darczyńcy

  "Nasze człowieczeństwo objawia się i hartuje w odkrywaniu Boga w osobie,
  która przeżywa dramat choroby i śmierci” 
  Ks. Józef Tischner.

  czytaj więcej
 • Wolontariusze

  “Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
  że tylko to wszystko co robimy dla innych jest tym,
  co naprawdę warto robić”
  Levis Carroll.

  czytaj więcej
Aktualności
2014-12-29 28 września odbędzie się Spotkanie z Apostolstwem Chorych w Wodzisławiu Śl.

W dniu 28.09.2017 r.  w parafii pw. Ducha Świetego odbędzie się spotkanie z Apostolstwem Chorych o 17.00. Spotkanie rozpocznie Mszą Świętą. Po Mszy świętej nabożeństwo Eucharystyczne. Od 16.30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

czytaj całość
2014-12-29 22 czerwca odbędzie się Spotkanie z Apostolstwem Chorych w Wodzisławiu Śl.

W dniu 22.06.2017 r.  w parafii pw. Ducha Świetego odbędzie się spotkanie z Apostolstwem Chorych o 17.00. Spotkanie rozpocznie Mszą Świętą. Po Mszy świętej nabożeństwo Eucharystyczne. Od 16.30 zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

czytaj całość

Ty tez możesz pomóc!

Możemy zaoferować Ci kilka form pomocy. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest. Zostań wolontariuszem Zostań sponsorem

Myśli

 • Podobnie jak ewangeliczny paralityk...

  Podobnie jak ewangeliczny paralityk, potrzebujemy innych ludzi. Dobrze dobranych - kompetentnych pomocników. To nimi właśnie chce posłużyć się Boska Dobroć, aby wziąć nas w uzdrawiające ramiona.

 • Lepiej nie odmówić wszystkich modlitw...

  Lepiej nie odmówić wszystkich modlitw i dostrzec potrzebę drugiego człowieka niż odmówiwszy wszystkie przewidziane modlitwy (będąc zgodnym z literą prawa) zostawić bez pomocy proszącego, tłumacząc się, że nie mam czasu czynić dobrze bo się właśnie modlę. A może tym proszącym o pomoc jest właśnie Chrystus w drugim człowieku?

 • Jak pozbyć się wad i nałogów?

  Jak pozbyć się wad i nałogów? Przez akty im przeciwne. Ci co mają skłonności do łakomstwa powinni dużo pościć, aby osiągnąć cnotę umiarkowania i wstrzemięźliwości. Kto jest chciwy czy skąpy, niech więcej wydaje na akcje charytatywne, aby osiągnąć cnotę hojności. Kto jest leniwy niech więcej pracuje. Kto pyszny niech cierpliwie znosi różne upokorzenia.

 • Jeśli nie będziemy pragnąć rozeznawania...

  Jeśli nie będziemy pragnąć rozeznawania prawdy o sobie, z czasem staniemy się głusi na nią. To będzie jedynie osłabiać naszą więź z Bogiem, który jest Bogiem Prawdy.

 • Jednak będąc blisko Chrystusa...

  Jednak będąc blisko Chrystusa - na Eucharystii, modlitwie jesteśmy wyposażeni w broń przeciw mocy złego. Jednak zawsze w pokorze pamiętajmy, że każde zwycięstwo nad pokusą to dzieło Boga w nas. Panie Jezu Chryste, pomóż nam realizować swoje powołanie, które nam wyznaczyłeś w swojej łaskawości, bo nie ma zbawienia poza Twoim Kościołem. By realizować powołanie dałeś nam różne talenty, zdolności, umiejętności. Prosimy Cię, nasz Zbawicielu, daj nam taką miłość jaką mieli Apostołowie, aby wszyscy ludzie przyłączyli się do Ciebie w duchu chrześcijańskiej miłości, bo wszyscy jesteśmy posłani, by głosić Dobrą Nowinę.