• Zostań w domu 2

  czytaj więcej
 • Zostań w domu 1

  czytaj więcej
 • Zostań w domu Adresy

  czytaj więcej
 • Misja

  Podobnie jak ewangeliczny paralityk, potrzebujemy
  innych ludzi. Dobrze dobranych - kompetentnych
  pomocników. To nimi właśnie chce posłużyć się
  Boska Dobroć, aby wziąć nas w uzdrawiające ramiona
  Ks. Zdzisław Tront.

  czytaj więcej
 • Darczyńcy

  "Nasze człowieczeństwo objawia się i hartuje w odkrywaniu Boga w osobie,
  która przeżywa dramat choroby i śmierci” 
  Ks. Józef Tischner.

  czytaj więcej
 • Wolontariusze

  “Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
  że tylko to wszystko co robimy dla innych jest tym,
  co naprawdę warto robić”
  Levis Carroll.

  czytaj więcej
Aktualności
2019-12-29 2.04.2020 Duchowe spotkanie Apostolstwa chorych

Zapraszamy od godz. 18.00 do 21.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 19.00 odprawione zostanie nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, a o 20.30 modlitwa różańcowa. Zapraszamy na naszą transmisję internętową.

czytaj całość
2019-12-29 KORONAWIRUS ZOSTAŃ W DOMU

Módlmy się wspólnie w tym ciężkim dla nas czasie epidemii.

czytaj całość

Ty tez możesz pomóc!

Możemy zaoferować Ci kilka form pomocy. Jesteśmy wdzięczni za każdy gest. Zostań wolontariuszem Zostań sponsorem

Gdzie możesz jeszcze szukać pomocy

Każda osoba, która potrzebuje pomocy dla siebie lub swoich bliskich, powinna pamiętać, że może również zwrócić się z prośbą o wsparcie np. do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej lub innej jednostki państwowej, która znajduje się najbliżej jej miejsca zamieszkania.
Na stronie internetowej Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej – www.mpips.gov.pl – znajdują się bardzo cenne informacje m.in.:
− aktualnie obowiązujące akty prawne
− wzory dokumentów
− wykazy teleadresowe: wydziałów polityki społecznej, urzędów wojewódzkich, regionalnych ośrodków polityki społecznej, powiatowych centrów pomocy rodzinie oraz jednostek pomocy społecznej
− kompendia wiedzy np. dla osób niepełnosprawnych
Warto również odwiedzić stronę internetową PFRON-u, czyli Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych:www.pfron.org.pl.
Najlepiej skontaktować się z wybraną instytucją telefonicznie lub za pomocą poczty elektronicznej i przedstawić swoją sytuację. To pozwoli Państwu zaoszczędzić cenny czas i upewnić się, czy możecie Państwo do danej instytucji zwrócić się z prośbą o pomoc.
Informacje o wymaganych dokumentach znajdują się na stronach internetowych poszczególnych instytucji. Pracownicy tych placówek udzielają takich informacji również drogą telefoniczną.
Chcąc znaleźć organizację pozarządową, która zajmuje się konkretną działalnością,  zachęcamy do odwiedzenie strony www.ngo.pl, na której znajduje się baza teleadresowa wszystkich organizacji pozarządowych działających w Polsce.
W dziale „Przydatne linki” znajdują się adresy m.in. organizacji pozarządowych, które najczęściej są poszukiwane, adresy ciekawych stron internetowych z wielu dziedzin życia, które interesują osoby niepełnosprawne potrzebujące pomocy.